Calendar Of Events
Featured Videos
BANDON CO-OP CARBERY JUNIOR A FOOTBALL CHAMPIONSHIP 2019 - Fixtures & Results
Time | Team 1 | Score | vs | Score | Team 2 | Comment | More | |
BANDON CO-OP CARBERY JUNIOR A FOOTBALL CHAMPIONSHIP 2019 | ||||||||
22/09/2019 | ||||||||
17:30 | Ballinascarthy | 0-9 | vs | 0-11 | St James | Final . | ||
Venue : Timoleague Referee : Andrew Whelton | ||||||||
15/09/2019 | ||||||||
15:30 | Carbery Rangers | 1-6 | vs | 0-10 | Ballinascarthy | Semi-Final | ||
Venue : Ardfield Referee : Michael Collins | ||||||||
25/08/2019 | ||||||||
18:30 | Ballinascarthy | 1-11 | vs | 0-13 | Kilmacabea | Quarter-Final | ||
Venue : Ardfield Referee : 11530 | ||||||||
24/08/2019 | ||||||||
19:00 | Muintir Bhaire | 2-7 | vs | 1-16 | Carbery Rangers | Quarter-Final | ||
Venue : Aughaville Referee : 11537 | ||||||||
18/08/2019 | ||||||||
19:00 | Castlehaven | 0-9 | vs | 3-14 | Carbery Rangers | Round 3 Extra-Time | ||
Venue : Skibbereen Referee : Michael O Leary | ||||||||
18:30 | Kilmacabea | 1-10 | vs | 1-4 | St Colums | Round 3 Replay Extra-Time | ||
Venue : Dunmanway Referee : Michael O Mahony | ||||||||
17/08/2019 | ||||||||
19:00 | St James | 0-9 | vs | 0-8 | Argideen Rangers | Semi-Final | ||
Venue : Clonakilty Referee : 11530 | ||||||||
11/08/2019 | ||||||||
19:00 | St James | 3-6 | vs | 0-14 | Tadhg Mac Carthaigh | Quarter-Final | ||
Venue : Skibbereen Referee : Andrew Whelton | ||||||||
18:30 | Kilmacabea | 0-15 | vs | 1-12 | St Colums | Round 3 | ||
Venue : Dunmanway Referee : Michael O Leary | ||||||||
08/08/2019 | ||||||||
19:15 | Castlehaven | 2-10 | vs | 1-7 | Dohenys | Round 2 Replay | ||
Venue : Drimoleague Referee : Frank Quill | ||||||||
03/08/2019 | ||||||||
19:00 | St Marys | 1-9 | vs | 1-10 | Argideen Rangers | Quarter-Final | ||
Venue : Bandon Referee : Stephen Murphy - Bandon | ||||||||
28/07/2019 | ||||||||
19:00 | Muintir Bhaire | 0-13 | vs | 0-11 | Clonakilty | Round 3 | ||
Venue : Skibbereen Referee : 11537 | ||||||||
19:00 | St Oliver Plunketts | 0-8 | vs | 3-14 | St James | Round 3 | ||
Venue : Timoleague Referee : Alan Long | ||||||||
27/07/2019 | ||||||||
19:00 | Tadhg Mac Carthaigh | 1-16 | vs | 0-13 | O Donovan Rossa | Round 3 | ||
Venue : Leap Referee : Michael Collins | ||||||||
21/07/2019 | ||||||||
19:00 | Ballinascarthy | 1-14 | vs | 0-6 | Bandon | Round 3 | ||
Venue : Kilbrittain Referee : Michael O Mahony | ||||||||
15:30 | Kilmeen | 3-7 | vs | 4-8 | St Marys | Round 3 | ||
Venue : Dunmanway Referee : Andrew Whelton | ||||||||
19/07/2019 | ||||||||
20:00 | Argideen Rangers | 3-5 | vs | 0-5 | Kilbrittain | Round 3 | ||
Venue : Newcestown Referee : Ian McCarthy | ||||||||
15/07/2019 | ||||||||
20:00 | Dohenys | 1-11 | vs | 0-14 | Castlehaven | Round 2 | ||
Venue : Drimoleague Referee : Tommy Barry (Pending) | ||||||||
07/07/2019 | ||||||||
15:30 | Muintir Bhaire | 0-15 | vs | 0-10 | Clann na nGael | Round 2 | ||
Venue : Aughaville Referee : Alan Long | ||||||||
06/07/2019 | ||||||||
19:30 | Ilen Rovers | 2-8 | vs | 4-11 | O Donovan Rossa | Round 2 | ||
Venue : Ballydehob Referee : Frank Quill | ||||||||
19:00 | Ballinascarthy | 1-17 | vs | 1-8 | Diarmuid O Mathunas | Round 2 | ||
Venue : Ballinacarriga Referee : Ian McCarthy | ||||||||
29/06/2019 | ||||||||
19:30 | Barryroe | 3-8 | vs | 2-12 | St Oliver Plunketts | Round 2 | ||
Venue : Timoleague Referee : 11530 | ||||||||
04/05/2019 | ||||||||
19:30 | Ilen Rovers | 1-9 | vs | 3-8 | Bandon | Round 1 | ||
Venue : Leap Referee : Andrew Whelton | ||||||||
21/04/2019 | ||||||||
18:30 | Kilmacabea | 2-14 | vs | 1-7 | O Donovan Rossa | Round 1 | ||
Venue : Castlehaven Referee : Michael Collins | ||||||||
17:45 | Carbery Rangers | 1-11 | vs | 2-7 | Diarmuid O Mathunas | Round 1 | ||
Venue : Rossmore Referee : Connie Murphy | ||||||||
20/04/2019 | ||||||||
17:00 | Ballinascarthy | 0-10 | vs | 2-10 | St Marys | Round 1 | ||
Venue : Ballinacarriga Referee : Alan Long | ||||||||
13/04/2019 | ||||||||
18:45 | Castlehaven | 0-4 | vs | 1-3 | St Colums | Round 1 | ||
Venue : Aughaville Referee : Michael O Leary | ||||||||
18:45 | Dohenys | 0-7 | vs | 0-8 | Argideen Rangers | Round 1 | ||
Venue : Enniskeane Referee : 11530 | ||||||||
18:45 | St Oliver Plunketts | 0-6 | vs | 0-7 | St James | Round 1 | ||
Venue : Ballinascarthy Referee : Michael O Mahony | ||||||||
12/04/2019 | ||||||||
19:45 | Clann na nGael | 0-8 | vs | 1-8 | Clonakilty | Round 1 | ||
Venue : Castlehaven Referee : Liam O Shea | ||||||||
07/04/2019 | ||||||||
15:30 | Kilbrittain | 3-9 | vs | 2-11 | Barryroe | Round 1 | ||
Venue : Bandon Referee : Andrew Whelton | ||||||||
15:30 | Muintir Bhaire | 1-10 | vs | 1-12 | Tadhg Mac Carthaigh | Round 1 | ||
Venue : Church Cross Referee : Frank Quill | ||||||||
14:00 | St Oliver Plunketts | 1-11 | vs | 4-8 | Kilmeen | Preliminary Round | ||
Venue : Clonakilty Referee : Ian McCarthy |